- [ TELEFON: 0532 477 13 72 ] -

HİZMETLERİMİZ

UZMANLARIMIZ / PSİKOLOG UFUK MAVİENGİN

Psk. Ufuk Maviengin

 

1972 Ankara doğumlu olan Psikolog / Psikoterapist Ufuk Maviengin  YDÜ Psikoloji mezunudur. Evli, Deniz ve Derin adında iki erkek çocuk babasıdır. 2005 yılında İstanbul-Kadıköy’de Maviengin Psikolojik Danışmanlık Merkezini kuran Maviengin, geliştirdiği "Analitik Yönelimli Bütüncül Psikoterapi" yöntemi sayesinde, bu güne kadar binlerce kişiye hizmet vermiştir. Belediye, şirket vb. kurum ve kuruluşlara da danışmanlık yapan maviengin, 2016 dan bu yana İzmir – Bornova’da çalışmalarına devam etmektedir.

 

Psikoterapiyi, duygusal ruhsal bir eğitim ve gelişim süreci olarak tanımlayan Maviengin, ortaya attığı kuramla birlikte, sınıflandırmacı, mekanik bir psikoterapi anlayışını reddedip, yerine daha insancıl ve felsefi derinliği olan bir terapi anlayışını benimsemiştir. Bu anlayış içerisinde, Türkiyede ilk kez sinemayı, terapiyi ve bilinçdışı telkin metodlarını  birleştirerek  adına  ''Sineterapi'' dediği yöntemi geliştirmiş ve profesyonellere yönelik açtığı eğitimlerle bunun kullanımına öncülük etmiştir.

 

Antropoloji, sosyoloji, felsefe, din ve siyaset bilimi ile yakından ilgilenen Maviengin, insanı ortaya koyduğu tüm eserleri ile birlikte bütüncül perspektifte anlamaya çalışır.