----- HEMEN BİZE ULAŞIN -----

HİZMETLERİMİZ

HÜCUM TERAPİSİ

Yoğunlaştırılmış Psikoterapi programı (Hücum Terapisi) daha çok çocukluktan bu yana kişilik yapılanmasını kapsayan sorunlarda uygulanır. Sıkıştırılmış bir terapi programıdır.  

 

Sabah 10:00 akşam 17:00 arası günde 7 saat süren bu yoğun program, 7 gün boyunca uygulanır. Bu programında, 1 gün, yaklaşık olarak, 3 aylık standart terapi sürecine eşittir.

 

Hücum Terapisini gerektiren durumlar şunlardır:

 

- Çocukluktan bu güne tüm kişilik yapılanmasının incelendiği köklü problemlerde.

 

- Yaşamın anlamının sorgulandığı (Ben kimim, neye inanıyorum, bu hayatın bir anlamı var mı?) varoluşsal sorunlarda.

 

- Duygusal, ruhsal olgunlaşmayı ve ruhsal tekamülü gerektiren durumlarda.

 

-Kronikleşen sorunların, kısa sürede çözümlenmesinde.

 

 HÜCUM TERAPİSİNDE YOĞUN OLARAK UYGULANAN TEKNİKLERDEN BAZILARI

 

Bireysel Terapi: Hücum terapisi içerisinda danışanlarımızla bire bir yaptığımız seanslardır. 7 gün boyunca günde 3-4 seanstan ibarettir. Dinamik, varoluşçu, bil-davranışçı tekniklerin tamamı zamana, kişiye ve duruma uygun esnek bir yaklaşımla bütüncül perspektifte uygulanır.

 

Oto -Trans: Klasik bilinen transın yanı sıra, bizim geliştirdiğimiz özel bazı tekniklerle transı, (sinema terapisi dahil) hücum terapisinin tamamında kullanırız. Yine hücum terapisi içerisinde amaç danışanlarımıza bilinen transı (OTO-TRANS) kendi kendilerine uygulayabilecekleri bilgisel ve duygusal beceriyi kazandırmaktır. Bu sayede kişi kendisi ve çevresi üzerinde güçlü etkiler uyandırabilir

 

Sineterapi: Hücum terapi içerisinde özel bir teknik ile (Bu bizim geliştirdiğimiz, dünyadaki kullanımından farklı bir yöntemdir.) sinema filmlerinin izletilmesi esasına dayalı bir yöntemdir. Burada filmler analiz edilmez, izleyen danışana müdahale edilmez. Ancak geliştirdiğimiz yöntem sayesinde, danışanlarımızda çok güçlü ve kalıcı etkiler uyandırması sağlanır.