- [ TELEFON: 0532 477 13 72 ] -

HİZMETLERİMİZ

HABER & DUYURU

KİMDEN VE NEREDEN YARDIM ALMALIYIM ?

-Psikoterapi ,sadece psikoterapi merkezlerinden ve alanında yetkinleşmiş uzmanlardan alınmalıdır. Hastane, belediye, okul, sağlık merkezi vb. kurumsallaşmış yerler, çalışanları psikolog dahi olsa terapi için uygun yerler değildir.

 

-Bu alanda yetkin olan kişiler, (psikoterapi eğitimi almış olmak kaydıyla) psikologlar, psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, hekimler, sosyal hizmet uzmanları ve pedagoglardır.

 

-Psikoterapi eğitmi, 4 yıllık lisans eğitimnden sonra, bir terapistin süpervizyonunda en az 3 yıllık bir eğitim sürecini kapsar. 

 

-Yardım alacağınız uzamanı seçerken, uygulamalar hakkında bilgilenmeniz ya da daha önceden o uzmandan yardım almış kişilerden referans almanız, terapi sürecini önemli ölçüde hızlandıracaktır.

 

-Psikoterapilerde gizlilik esastır. Özel bilgiler, yakınlık derecesi ne olursa olsun hiç bir zaman için üçüncü kişilerle paylaşılmaz. 

 

-Psikoterapi sürecindeki pozitif etki, size uygulanan teknikten çok, terapistinizle kurduğunuz iyi diyaloğa bağlıdır. Seçimlerinizi yaparken bunu esas almanız, çözümlere daha çabuk ulaşmanızı sağlar.  

 

 


Diğer haberler

PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ

KİMDEN VE NEREDEN YARDIM ALMALIYIM ?

EVLİLİK ÖNCESİ UZMAN DESTEĞİ